Restaurace a bary - Burj Al Arab

Restaurace a bary

Al Muntaha

Slovo muntaha znamená v arabštině konečný, nejzazší nebo nejvyšší a plně vystihuje tuto jedinečnou restauraci umístěnou 200 m nad hladinou moře. Neopakovatelné výhledy na celý perský záliv a pevninu v kombinaci s vynikající evropskou kuchyní činí z Al Muntaha místo hodné návštěvy. Kontakt se „zemí“ zajišťují nejrychlejší hotelové výtahy s rychlostí 6 metrů za 1 vteřinu. U restaurace se nachází i Skyview Bar s širokou nabídkou koktejlů a drinků.

Al Mahara

Al Mahara, v překladu „lastura ústřice“, je restaurace určená pro milovníky mořských pochoutek. Nachází se v úžasném podmořském světě obklopená exotickými rybami a mořskými živočichy, což vytváří naprosto fascinující a kouzelnou atmosféru. Vstup do restaurace je tunelem ze zlata. Místní kuchaři patří mezi naprostou špičku v oblasti přípravy darů moře a restaurace se právem pyšní řadou prestižních ocenění.

Al Iwan

Restaurace Al Iwan, „královská jídelna“, se nachází v nejvyšším atriu na světě, přímo u jedinečné vodní fontány, u které mohou hosté obdivovat vodu stříkající do výšky 42 m. Je zaměřená na arabskou kuchyni.

Bab Al Yam

Neformální, příjemná restaurace umístěná u venkovního bazénu s krásnými výhledy na moře nabízí mezinárodní kuchyni a uvolňující atmosféru. Součástí restaurace je i bar.

Junsui

Junsui je japonský výraz a znamená „čistý“ nebo „ryzí“. Tato luxusní asijská restaurace se nachází v 1. patře hotelu a nabízí jedinečné speciality japonské, čínské, thajské, indonéské a korejské kuchyně. Tým 43 asijských kuchařů připravuje jídla přímo před očima hostů.

Majlis Al Bahar

Neformální restaurace se nachází na soukromé pláži hotelu a specializuje se na středomořskou kuchyni. Chlubí se nádhernými výhledy na samotný hotel a oceán. K romantickým zážitkům patří sledování západu slunce. K restauraci patří i bar s širokým výběrem osvěžujících koktejlů a drinků a lehkého občerstvení.

Sahn Eddar

Sahn Eddar,v překladu „recepce domu“, je perfektním místem pro ranní kávu, odpolední čaj nebo večerní posezení u sklenky vína světových značek. Nachází se v atriu v prvním patře hotelu.